Korfu

Patří mezi nejkrásnější ostrovy na světě. Je dokonce tak nádherný, že dostal přízvisko podle drahokamu- je nazýván smaragdem Středomoří. Jeho výjimečnost nevytváří pouze kouzelné moře, které omývá jeho břehy, ale i výjimečně bohatá fauna i flóra.

Díky své kráse je však přetížen turisty. To je však asi jediná vada na kráse, u tohoto jinak dokonalého ostrova, který oplývá místy, kde se romantika sama vznáší ve vzduchu, přírodními výjevy tak silnými, že se vám zastaví dech a starobylými památkami, které dotvářejí neopakovatelnou atmosféru ostrova Korfu, který mimo jiné nabízí i nejrůznější druhy pláží, od jemného písku po kamenité pláže.

Město Sidari

Spíše než samotné město turisty lákají pískovcové skály v jeho okolí. Jde o zaručený magnet pro turisty. Zamilované páry si zase nesmějí nechat ujít Kanál lásky, jež obestírá lákavá legenda- říká se, že dívka, která tímto kanálem proplave a bude při tom myslet na svého vyvoleného, získá tím jeho lásku.

Letovisko Paleokastritsa

Na severu ostrova, u západního pobřeží, leží toto- prý nejkrásnější- místo na Korfu. Oblázkové pláže, malebný přístav a skalnaté pobřeží, které láká turisty už dlouhá léta. Okolo ostrova je velké množství ostrůvků i poloostrovů, zálivů a ideálních lokalit pro potápění (pokud se chcete potápět, nezapomeňte si zvolit správný balíček připojištění sportů pro cestovní pojištění, protože většinou v základní pojistce není potápění kryto). Z památek vyčnívá nad ostatními klášter Panagía Theotókos, se svou romantickou atmosférou.

Městečko Acharavi

Do tohoto městečka budou směřovat hlavně rodiny s dětmi. Pro ně je tu připraven aquapark i dlouhá písčitá pláž vhodná i pro děti. Pokud cestujete s celou rodinou, můžete ušetřit na pojistném za cestovní pojištění, tudíž to při jeho sjednávání rozhodně neopomeňte.

Mys Asprokavos

Jižní mys ostrova, na kterém si můžete prohlédnout starý a klášter. Dech beroucí je výhled, který se vám naskytne na Paxos, nedaleký ostrov. Pobřeží je velmi skalnaté a útesy velmi vysoké- v některých momentech můžete být až sto metrů nad burácejícím mořem, na které však budete mít až nepěkně přímý výhled.

Posted in Řecké ostrovy by admin at Duben 1st, 2011.

Comments are closed.