Kos

Ostrov ležící v Egejském moři spadá pod souostroví Dodekanés, jehož je druhým největším ostrovem. Jeho povrch je hornatý na většině území, a to díky Dikeos, což je název pro místní pohoří. Leží nedaleko Malé Asie (co by raketou dostřelil), takže je obezřetně hlídán vojáky.

Ostrov si zamilujete, holdujete-li cykloturistice. Díky rozsáhlé síti cyklostezek můžete vlastně celý ostrov projet na svém oblíbeném dopravním prostředku. Hlavní město ostrova se jmenuje Kos, vévodí mu pevnost johanitů. Hippokrates, nejslavnější lékař vůbec, navštěvoval zdejší lékařskou univerzitu (přesto nelze spoléhat na to, že vás ošetří zdarma, proto ani sem nejezděte bez řádného pojištění).

Pláže

Moře je zde naprosto průzračné a užít si ho můžete díky velké spoustě kvalitních pláží. Známou pláží je Kardamena, která leží půl hodinku autem od hlavního města. Je plně vybavena službami pro turisty, stejně jako Mastichari a Thermes (krásný tmavší písek a termální prameny).

Kultura

Největší památkou je asi archeologické muzeum, kde můžeme vidět předměty z helénského období a z Říma-sochy, mozaiky, keramiku a podobně. Pokud máte rádi festivaly, jeďte tam v srpnu, protože se koná Hippokratův festival, na kterém se děje spousta kulturního programu, včetně starověkého divadla, tance a tak dále.

Posted in Řecké ostrovy by admin at Duben 1st, 2011.

Comments are closed.