Kréta

Asi každý zná tento veliký ostrov ve Středozemním moři, ze kterého prý pochází i sám Zeus, vládce olympských bohů. Dozajista odtud ale pochází jedna z prvních evropských civilizací, minojská, takže se zde můžete kochat celou řadou prastarých památek v čele s velkými paláci.

Kréta je velmi hornatá, jejím nejvyšším vrcholem je Psiloritis (ten má skoro dva a půl kilometrů, takže pokud chcete provozovat vysokohorskou turistiku, dejte pozor, aby se vaše cestovní pojištění vztahoval i na tento druh aktivity). Kréta už je tak velká, že je rozdíl mezi vnitrozemím a pobřežím velmi markantní. Hlavně v zimě, kdy na pobřeží vládnou relativně příjemné teploty kolem deseti stupňů, ale na horách ve vnitrozemí vládne sníh, a to až do jarních měsíců.

Při dovolené na Krétě rozhodně zvažte návštěvu prastarých paláců- Knóssos, Faistos, Mallia,… nezklame vás ani soutěska Samaria nebo přístav Rethymno, či Agia Marina. Na Krétu se můžete dostat i přes 2 mezinárodní letiště. Nikos Kazantzakis leží nedaleko Iraklionu a Daskalogiannis poblíž města Chania.

Připravte se však na to, že jde o turisty opravdu oblíbený ostrov, takže jich tu potkáte mnoho a mnoho. Přesto však nelze než doporučit.

Posted in Řecké ostrovy by admin at Duben 1st, 2011.

Comments are closed.