Lefkáda

Patří bezesporu mezi nejkrásnější řecké ostrovy. Lefkáda je proslulá svými krásnými plážemi, jejichž povrch je jak písčitý, tak i oblázkový. V místních horách se můžete pokochat krásnými vesničkami obklopenými vinicemi, přičemž vám zážitek dokreslí ještě krásné vrcholky okolních hor.

Návštěvu Lefkády lze doporučit hlavně párům, které hledají romantická zákoutí a klid pro romantické procházky. Celá Lefkáda je zároveň docela malá, cesta kolem pobřeží vydá na jeden delší výlet automobilem (cca 100km).

Pověstné je i tamní moře, díky jeho čistotě a krásnému azurovému zbarvení. Jde o jeden z těch (po hříchu mála) případů, kdy lze věřit propagačním fotografiím v cestovních kancelářích. Pokud chcete ostrov „prožít“ a zároveň nechodit všude pěšky, využijte služeb jedné z půjčoven skútrů. Ze skútru máte svět jako na dlani, na rozdíl od automobilu, a zároveň se neunavíte jako při cestě na kole.

Aby těch krás nebylo ještě málo, Lefkáda oplývá bohatou flórou. Najdete tu platanové háje, ibišky a eukalyptové stromy. To je možné díky velkým zásobám podzemních vod, na které je Lefkáda bohatá.

Pobřeží ostrova je pak tvořené bílými útesy (horniny bohaté na vápenec). Slavný je jižní mys ostrova zvaný Dukato je proslavený díky údajné sebevraždě, kterou skokem z něj prý spáchala básnířka známá ze starověkého Řecka, Sapfó. Člověku se při pohledu na nádhernou scenérii nechce věřit, že by zde někdo spáchal tak fatální čin. Pokud se chystáte na Lefkádu, máte více méně možnost si vybírat ze tří letovisek.

Nidri

Nejpopulárnější letovisko, které se nachází na východním pobřeží ostrova. Vévodí mu moře bez velkých vln, přístav, spousta obchůdků pro turisty a bary, kde se odehrává zdejší rušný noční život. Pokud i půjčíte skútr, budete mít na dosah ruky ty nejlepší pláže na celé Lefkádě.

Agios Nikitas

Jde o podstatně menší letovisko na opačné straně Lefkády, než Nidri. Díky své komorní atmosféře, která vyvolává pocity intimity, je právě toto letovisko velmi vhodné pro zamilované páry. Kromě pár obchůdků, restaurací a hospod tu nenaleznete větší ruch, což je jedině dobře. Jako důležitý bonus tu máte nejmalebnější zákoutí ostrova doslova na dosah ruky (včetně nejhezčích pláží).

Vasiliki

Místo žijící surfingem. Může za to zdejší větrné počasí, takže pokud holdujete tomuto sportu, s Vasiliki rozhodně neuděláte chyby. Naopak si s největší pravděpodobností toto místo zamilujete. Pokud chcete surfovat, tak s největší pravděpodobností budete potřebovat připojištění rizikových sportů pro cestovní pojištění (všechny informace zjistíte o pojištění online na stránkách pojišťoven).

Nemusíte se bát ani přehnaných cen, celá Lefkáda nijak nevykračuje z průměru, který je běžný na řeckých ostrovech a populárních turistických destinacích.

Posted in Řecké ostrovy by admin at Duben 1st, 2011.

Comments are closed.