Peloponés

Notoricky známý poloostrov, na kterém se rozkládá nejjižnější pevninská část Řecka. Kdo by neslyšel o nemilosrdných bojích mezi Athénami a Spartou, v Peloponéských válkách? Dnes je vlastně už ostrovem, protože mezi ním a pevninou leží uměle vybudovaný Korintský kanál. Tyto dva kusy země však spojuje alespoň most.

Východní břehy Peloponésu sousedí s krétským mořem a západní zase s iónským. Jako většina Řecka, i Peloponés je opravdu velmi hornatý, krajina je nádherná s lesnatými pohořími, olivovými, citrusovými a cypřišovými háji. Pokud se chcete intenzivněji věnovat turistice, určitě pro své cestovní pojištění sjednejte úrazové pojištění. Na své si přijdou i milovníci staré kultury- díky památkám, kterých je tu neskutečné množství.

Pokud budete hledat většinu z nejslavnějších míst starověkého Řecka, najdete je právě zde- Spartu, která proslula svou téměř neporazitelnou armádou a výjimečným společenským uspořádáním, Korint, slavná Olympie, prastaré Mykény,…to je pravé bohatství Peloponésu. Pro turisty jsou připravena plně vybavená letoviska, jako je Tolo a Niforeika.

Korint

Slavné starověké město prosperuje i dnes. Stále těží z té stejné činnosti- obchodu. Můžeme zde najít krásnou ukázku, jak se město naplněné starověkými památkami úspěšně srovnává s ekonomickými nároky dneška.

Sparta

Z původní Sparty toho nezůstalo mnoho, ale pořád jde o velmi krásnou ukázku starověké architektury. Můžeme si prohlédnout akropoli, muzeum, sochu slavného krále Leonida, divadlo nebo chrám bohyně Athény, Chaiokos.

Olympie

Dějiště konání původních Olympijských her a místo, kde kdysi stál chrám nejvyššího řeckého boha Dia. Jeho socha, vytvořená hlavně ze zlata a slonoviny, patří mezi 7 divů starověkého světa.

Mezi ostatní památky patří stadion, chrám Héry nebo hipodrom.

Posted in Řecké ostrovy by admin at Duben 1st, 2011.

Comments are closed.